9 MAGICZNYCH SPOSOBÓW NA PRZYGOTOWANIE DOMU NA ŚWIĘTA

Figurki inspirowane świętami Bożego Narodzenia

Świąteczne figurki, zwłaszcza te wykonane z drewna, to zawsze klasyczne rozwiązanie do każdego domu. Naszą ulubioną figurką jest dziadek do orzechów, który z łatwością wprowadzi wymagany kolor i świąteczny nastrój w każde miejsce, w którym go dodasz. Umieść więc świąteczne figurki na meblach w domu, ale także na stole w jadalni lub pod wyśnioną choinką. Najlepsze będą figurki przekazywane z pokolenia na pokolenie. Zapytaj dziadków, czy nie mają przypadkiem podobnych na strychu. To z pewnością ich ucieszy, a Tobie pozwoli na wprowadzenie do swojego domu rodzinnych pamiątek. Takie pamiątki warto wcześniej wyczyścić, używając na przykład ściereczek uniwersalnych do różnych powierzchni nasączonych formułą nawilżającą. To bardzo łatwe w użyciu środki czystości, z których będziesz zadowolony.

Świece w świątecznym klimacie

Od długich świec w eleganckich świecznikach po mnóstwo kreatywnych świec w tematycznych kształtach lub klasyczne świece w stylowych świecznikach, przygotuj się na święta z przytulną i ciepłą atmosferą w swoim domu. Dodaj świece wszędzie i ciesz się ich magicznym światłem. Świece oprócz ciepłej atmosfery wywołanej swoim płomieniem mogą być wzbogacone o przyjemny zapach, na przykład iście świąteczny, jak piernikowy, cynamonowy, goździkowy, śliwkowy, a nawet na rynku jest dostępna świeca o zapachu grzanego wina. Każde święto ma swój własny zapach, a Boże Narodzenie ma słodkie i pyszne zapachy, które wnoszą radość do każdego domu. Wybierz więc dyfuzory lub świece o świątecznym zapachu i poczuj świąteczną atmosferę w swoim domu. Idealnymi zapachami świątecznymi są: pomarańcza, cynamon, jabłka, ciasteczka czy pierniki.

Kolorystyka świąteczna

To od Ciebie zależy, czy chcesz, żeby Twój dom był kolorowy, czy bardziej stonowany i elegancki. Możesz postawić na kolory świąt, czyli czerwony i zielony. To połączenie zawsze wygląda dobrze, a tradycja jeszcze nigdy nikogo nie zawiodła. Możesz też postawić na ziemistą kolorystykę z elementami dekoracyjnymi inspirowanymi naturą. W ten sposób Twój dom będzie wyglądał elegancko, relaksująco i super modnie.

Błyszczące akcenty, których nie może zabraknąć

Okres świąteczny to idealna wymówka, aby dodać złote lub srebrne akcenty do swojego domu. Błyszczące akcenty wciąż są modne w każdym stylu dekoracji wnętrz. Ponadto złote lub srebrne elementy wyposażenia wnętrz są ponadczasowe i z pewnością wiele z nich będzie mogła pozostać na swoim miejscu nawet, kiedy o świętach już zapomnimy. Nie zapomnij, że wszelkie ozdoby świąteczne, jak girlandy, choinka, czy wieńce mogą zawierać ogrom błysku.

Przygotuj kącik z choinką w swoim domu

Każdego roku wybieraj nowy pomysł na choinkę i wybierz też idealne miejsce, w którym Twoja choinka może naprawdę błyszczeć i ozdabiać wnętrze. Spraw, by ubieranie choinki przynosiło radość i zabawę. Wyciągnij ozdoby świąteczne z poprzednich lat, przejrzyj je, dobierz nowe, które będą się dobrze komponowały i stwórzcie najlepiej ubraną choinkę, jaką tylko Wam się uda wyczarować.

Klimatyczny kącik świąteczny w Twoim domu

Każdy zakątek może stać się świąteczny, więc zacznijcie tworzyć kreatywnie w swoich domach w każdej pustej przestrzeni, którą możecie znaleźć. Szafki, stoliki kawowe czy boczne to świetne miejsca na kącik z motywami świątecznymi, ale najlepszym z nich jest na pewno kominek. Udekorujcie te przestrzenie girlandami, świecami, figurkami tematycznymi, skarpetkami, ozdobami i wszystkimi rzeczami, o których można pomyśleć, aby spersonalizować tę przestrzeń w dowolny sposób.

Świąteczna muzyka w tle

Jeśli mamy idealną świąteczną ścieżkę dźwiękową, naprawdę czujemy się jak Boże Narodzenie w naszych wyśnionych domach. Muzyka winylowa brzmi magicznie w okresie świątecznym, zwłaszcza z idealnym towarzystwem i ciasteczkami, grzanym winem lub gorącą czekoladą. Więc zainwestuj w gramofon w tym sezonie, aby posłuchać swoich ulubionych kolęd i postaw gramofon w tematycznym kąciku świątecznym.

Przygotuj rozgrzewające świąteczne napoje

Jeśli chcesz mieć w domu idealną świąteczną atmosferę, potrzebujesz ciepłego rozgrzewającego napoju, którym naprawdę możesz się cieszyć i celebrować każdy świąteczny dzień! Idealna jest herbata o tematyce bożonarodzeniowej lub filiżanka grzanego wina, ale czas też wypróbować nowe przepisy. Sprawdź przepis na bezalkoholowe grzane wino, które mogą pić nawet dzieci

Stwórz dekoracje świetlne

Najłatwiej udekorować swój dom na okres świąteczny za pomocą magicznych świateł, a zasada jest prosta, w żadnym domu nigdy nie ma wystarczającej ilości światełek. Udekoruj nimi różne zakamarki domu lub opraw lusterka lub półki, ale upewnij się, że wybierasz żółte światło, aby uzyskać idealną, ciepłą atmosferę w Twoim domu.